Nanotechnologie english version
  Hlavní menu
  Odborná spolupráce
  Dopisovatelé
  Doporučujeme

 

EVROPSKÁ KOMISE ZDŮRAZNILA VÝZNAM PODPORY ROZVOJE KLÍČOVÝCH TECHNOLOGIÍ
Vydáno dne 07. 10. 2009 (5483 přečtení)

Na základě doporučení Výboru pro konkurenceschopnost (28.5.2009) předložila Evropská komise k diskusi sdělení "Preparing for the future: Developing a common strategy for key enabling technologies in the EU" - COM(2009) 512/3, dokument ZDE.
Termín "key enabled technologies (KET)" odkazuje na klíčové technologie, které umožní vývoj nových výrobků a služeb v řadě oblastí a zaměří se především na řešení velkých problémů jako jsou např. změna klima, péče o zdraví a stárnutí populace, energetické zdroje a komunikace.

Na základě podkladů od členských států byly vybrány následující oblasti: nanotechnologie; mikro- a nanoelektronika, včetně polovodičů; fotonika; pokrokové materiály a průmyslové biotechnologie.

Podrobnější charakterizace uvedených oblastí je v dokumentu SEC(2009) 1257 dokument ZDE.

Komise předpokládá ustavení expertní skupiny, která by v rozpětí jednoho roku zformulovala dlouhodobou celoevropskou strategii pro KET.

Poznámka k definice KET:
1) enabling technology: equipment and/or methodology that, alone or in combination with associated technologies, provides the means to generate giant leaps in performance and capabilities of the user.
2) doporučený český překlad - "nepostradatelné technologie" není příliš výztižný. Zná někdo lepší vyjádření? NapišteCelá tisková zpráva | Informační e-mail Vytisknout článek

  Přečtěte si
Průvodce systémem veřejné podpory výzkumu a vývoje v ČR 2010.bmp

Skripta Nanotechnologie-p.Hosek

Průvodce 2009

Nanotechnologie2008

Mikroskopie skenující sondou

Inovace pro zítřejší svět

Strategie

Nanotechnologie

Bionanotechnologie

Konvergující technologie

Ekonomický rozvoj nanotechnologie


Další informace: Reklama Provozní podmínky Napište nám    Správce: © 2007 TANGER computersystems s.r.o.