Nanotechnologie english version
  Hlavní menu
  Odbornďż˝ spoluprďż˝ce
ďż˝
  Dopisovatelé
  Doporuďż˝ujeme

 
www.sonna.com.ua

EVROPSKÁ KOMISE ZDŮRAZNILA VÝZNAM PODPORY ROZVOJE KLÍČOVÝCH TECHNOLOGIÍ
Vydáno dne 07. 10. 2009 (4245 přečtení)

Na základě doporučení Výboru pro konkurenceschopnost (28.5.2009) předložila Evropská komise k diskusi sdělení "Preparing for the future: Developing a common strategy for key enabling technologies in the EU" - COM(2009) 512/3, dokument ZDE.
Termín "key enabled technologies (KET)" odkazuje na klíčové technologie, které umožní vývoj nových výrobků a služeb v řadě oblastí a zaměří se především na řešení velkých problémů jako jsou např. změna klima, péče o zdraví a stárnutí populace, energetické zdroje a komunikace.

Na základě podkladů od členských států byly vybrány následující oblasti: nanotechnologie; mikro- a nanoelektronika, včetně polovodičů; fotonika; pokrokové materiály a průmyslové biotechnologie.

Podrobnější charakterizace uvedených oblastí je v dokumentu SEC(2009) 1257 dokument ZDE.

Komise předpokládá ustavení expertní skupiny, která by v rozpětí jednoho roku zformulovala dlouhodobou celoevropskou strategii pro KET.

Poznámka k definice KET:
1) enabling technology: equipment and/or methodology that, alone or in combination with associated technologies, provides the means to generate giant leaps in performance and capabilities of the user.
2) doporučený český překlad - "nepostradatelné technologie" není příliš výztižný. Zná někdo lepší vyjádření? NapišteCelá tisková zpráva | Informační e-mail Vytisknout článek

  Přečtěte si
Průvodce systémem veřejné podpory výzkumu a vývoje v ČR 2010.bmp

Skripta Nanotechnologie-p.Hosek

Průvodce 2009

Nanotechnologie2008

Mikroskopie skenující sondou

Inovace pro zítřejší svět

Strategie

Nanotechnologie

Bionanotechnologie

Konvergující technologie

Ekonomický rozvoj nanotechnologie


Další informace: Reklama Provozní podmínky Napište nám    Správce: © 2007 TANGER computersystems s.r.o.