Nanotechnologie english version
  Hlavní menu
  Odborná spolupráce
  Dopisovatelé
  Doporučujeme

 

TUL se připravuje na svoji největší investici
Vydáno dne 08. 01. 2010 (4974 přečtení)

Dokumentaci pro výběrové řízení na dodavatele stavby nového areálu se špičkově vybavenými laboratořemi v současné době zpracovává Technická univerzita v Liberci. Informoval o tom prorektor TUL Zdeněk Kůs.

Výběrové řízení bude otevřené. Vzhledem k tomu, že objem stavebních prací představuje zhruba půl miliardy korun, očekáváme, že se přihlásí nejen české, ale i zahraniční firmy,“ řekl prorektor Kůs. Výběrové řízení by mělo podle Kůse probíhat v dubnu 2010. „Pokud půjde vše hladce, mohli bychom zahájit stavbu letos v létě,“ dodal Kůs s tím, že předpokládaná délka stavby je 20 měsíců.

Prorektor Kůs připomněl, že nový objekt budova „L“ - vyroste v blízkosti Studentského náměstí v areálu TUL díky dotaci ze státního rozpočtu. Univerzita totiž uspěla se svojí žádostí v rámci evropského operačního programu¨Výzkum a vývoj pro inovace a získala dotaci ve výši více než 800 milionů korun.

„Díky vybudování nejmodernějšího výzkumného centra, kde se špičkoví odborníci budou zabývat vývojem nanotechnologií, se Liberec stane specializovaným místem vývoje v této progresivní technologii a univerzita získá významný náskok ve výzkumných a vývojových oblastech,“ píše se v tiskové zprávě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Výzkumné týmy budou mimo jiné podporovat vývojové aktivity průmyslových subjektů v blízkých regionech zaměřených jednak na vývoj a výrobu strojů, zařízení a dopravních prostředků a jednak na uplatnění nových technologií a technologických postupů k zajištění vyššího stupně inovace průmyslové výroby,“ uvedl vrchní ředitel strukturálních fondů Jan Vitula.

K budově laboratoří by měla v budoucnu přibýt ještě další budova „G“, na jejíž stavbu chce univerzita rovněž požádat o evropské dotace. Bude určena především pro podporu studentů doktorského a magisterského studia všech fakult. Výstavba objektu za zhruba půl miliardy je také připravena. Technická univerzita v Liberci již vyhlásila výběrové řízení na vypracování dvou stupňů projektové dokumentace budovy „G“. Termín odevzdání nabídek je 15. leden.

Chystaná výstavba nových budov je největší investiční akcí v padesátileté historii liberecké univerzity. Cílem projektu je zlepšit podmínky pro výzkum a vývoj, ale také pro studium a pro další rozvoj univerzity.Autor: J. Kočárková


Celá tisková zpráva | Informační e-mail Vytisknout článek | Zdroj: http://tuni.tul.cz

  Přečtěte si
Průvodce systémem veřejné podpory výzkumu a vývoje v ČR 2010.bmp

Skripta Nanotechnologie-p.Hosek

Průvodce 2009

Nanotechnologie2008

Mikroskopie skenující sondou

Inovace pro zítřejší svět

Strategie

Nanotechnologie

Bionanotechnologie

Konvergující technologie

Ekonomický rozvoj nanotechnologie


Další informace: Reklama Provozní podmínky Napište nám    Správce: © 2007 TANGER computersystems s.r.o.