Nanotechnologie english version
  Hlavní menu
  Odborná spolupráce
  Dopisovatelé
  Doporučujeme

 

Zpráva o alternativách formování veřejné politiky v oblasti nanotechnologií
Vydáno dne 12. 02. 2010 (5358 přečtení)

Jednotka pro řízení a etiku Generálního ředitelství (DG Research) Evropské komise (EK) zveřejnila nedávno souhrnnou zprávu o alternativách formování veřejné politiky v oblasti nanotechnologií. Zpráva naplňuje část závazku EK vyvolat veřejnou debatu o nanotechnologiích a zajistit, aby veřejné politiky odrážely vyvíjející se názory veřejnosti. Dokument sestává z řady výzkumně orientovaných článků, z nichž čtyři jsou zaměřeny na výsledky právě skončených výzkumných projektů:

FRAMINGNANO, projekt zaměřený na plán rozvoje, řízení a kontroly nanotechnologií
NANOCAP, projekt umožňující environmentálním nevládním organizacím a odborovým svazům účastnit se debatám o nanotechnologiích na evropské úrovni
DEEPEN, projekt o etice v nanotechnologiích
NANOPLAT, v rámci řešení projektu byla navržena nová poradní platforma pro spotřebitele výrobků využívajících nanotechnologie a byla zhodnocena řada možných přístupů k diskusi.
Autoři měli mandát k diskusi o podstatě a možnostech veřejné debaty a zapojení veřejnosti a o způsobech propojení výsledků s dobrou kontrolou a řízením nanověd a nanotechnologií.

Dokument by měl sloužit jako podkladový materiál a vstup do probíhající debaty o dopadech nanotechnologií, a to jak na národní, tak evropské úrovni.

Dokument o 109 stranách je dostupný ZDE

Pozn. 1: Jednotka pro řízení a etiku (The Governance and Ethics Unit) je součástí Ředitelství EK s označením L (Directorate L – Science, Economy and Society) Generálního ředitelství „Výzkum“ (DG Research).

Pozn. 2: Adresy: FRAMINGNANO – www.framingnano.org ; NANOCAP – www.nanocap.eu ; DEEPEN – www.geography.dur.ac.uk ; NANOPLAT – www.nanoplat.org


Zpracoval: T.PrnkaCelá tisková zpráva | Informační e-mail Vytisknout článek

  Přečtěte si
Průvodce systémem veřejné podpory výzkumu a vývoje v ČR 2010.bmp

Skripta Nanotechnologie-p.Hosek

Průvodce 2009

Nanotechnologie2008

Mikroskopie skenující sondou

Inovace pro zítřejší svět

Strategie

Nanotechnologie

Bionanotechnologie

Konvergující technologie

Ekonomický rozvoj nanotechnologie


Další informace: Reklama Provozní podmínky Napište nám    Správce: © 2007 TANGER computersystems s.r.o.