Nanotechnologie english version
  Hlavní menu
  Odborná spolupráce
  Dopisovatelé
  Doporučujeme

 

Financování nanotechnologií ve Spojených státech aneb ne“malý“ Nano - rozpočet
Vydáno dne 15. 09. 2010 (3215 přečtení)

Letošní rozpočet Spojených států týkající se nano technologií, se všemi jednotlivými i dvojnásobnými rozpočtovými přírůstky na program National Nanotechnology Initiative (NNI), vypadá poměrně skromně.
NNI je směsí rozpočtů na výzkum nanotechnologií v rámci 25 agentur, které se programu zúčastňují.
Celkově lze říci, že hromadný požadavek na rozpočet pro výzkum se v zásadě neliší od minulého roku, v průměru je asi jen o 5% vyšší. V loňském roce rozpočet činil 1,7 miliardy USD.

Pokud se na věc podíváme blíže, např. u oddělení Energy je nárůst „nano“ rozpočtu o 17% na 438 milionů dolarů na financování projektů, jako je využití nanotechnologií ke zlepšení solárních článků. Další, jako National Institutes of Health a jiné subjekty působící ve zdravotnictví a sociálních službách obdrželi „zdravou“ podporu navýšenou oproti minulému roku o 9,5%, na 414 milionů amerických dolarů. Agentura pro potraviny a léčiva a Komise pro bezpečnost spotřebního zboží žádaly podporu na nano-výzkum poprvé, rozpočet však činí jen několik milionů dolarů. Naproti tomu ministerstvu obrany byl rozpočet na nano výzkum snížen o 20%, na 349 milionů dolarů. Oproti tomu Výzkum Environmentální bezpečnosti a ochrany zdraví (EHS), který studuje vlivy nanomateriálů na životní prostředí a zdraví si významně polepšil. Ve Spojených státech se na tento výzkum vynakládá více peněz na výzkum EHS než ve zbytku světa dohromady. Obamova administrativa navýšila podporu EHS výzkumu na 119 milionů dolarů, což je nárůst o 35% více než v loňském roce.


Celá tisková zpráva | Informační e-mail Vytisknout článek

  Přečtěte si
Průvodce systémem veřejné podpory výzkumu a vývoje v ČR 2010.bmp

Skripta Nanotechnologie-p.Hosek

Průvodce 2009

Nanotechnologie2008

Mikroskopie skenující sondou

Inovace pro zítřejší svět

Strategie

Nanotechnologie

Bionanotechnologie

Konvergující technologie

Ekonomický rozvoj nanotechnologie


Další informace: Reklama Provozní podmínky Napište nám    Správce: © 2007 TANGER computersystems s.r.o.